Class 2 Championship - Echo

Class 2 - Championship - Echo

Overall

Sailed: 12, Discards: 3, To count: 9, Rating system: NHC3, Entries: 18, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName NHC3 R1 - Sat 4/7   R2 - 11/7   R3 - 18/7   R4 - 25/7   R5 - 1/8   R6 - 8/8   R7 - 15/8   R8 - 22/8   R9 - 29/8   R10 - 5/9   R11 - 12/9   R12 - 19/9   Total Nett
1st Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (16.0 DNC) 6.0 (7.0) 1.0 (14.0) 4.0 54.0 17.0
2nd Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .878 2.0 3.0 2.0 2.0 3.0 3.0 4.0 (9.0) (12.0) 5.0 7.0 (9.0) 61.0 31.0
3rd Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .896 (5.0) 4.0 4.0 5.0 4.0 4.0 3.0 (8.0) 2.0 3.0 (13.0) 5.0 60.0 34.0
4th Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor .922 4.0 (8.0) 5.5 7.0 5.0 2.0 7.0 (13.0 DNC) (15.0 DNC) 2.0 8.0 3.0 79.5 43.5
5th Class 2 Bally Blue Ruffian 23 609 Kieran O'Byrne .810 8.0 2.0 3.0 3.0 6.0 5.0 8.0 (12.0 RET) (15.0 DNC) (16.0 DNC) 11.0 2.0 91.0 48.0
6th Class 2 Legally Blonde First 31.7   Niall LeMasney / Gordon Guthbert .922 (12.0) (14.0) 10.5 (11.5) 10.0 8.0 2.0 3.0 9.0 4.0 1.0 10.0 95.0 57.5
7th Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .854 6.0 11.0 5.5 (13.0) 11.0 6.0 1.0 (13.0 DNC) 4.0 9.0 4.0 (15.0 DNC) 98.5 57.5
8th Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton 0.941 (11.0) 10.0 (12.5) 9.0 9.0 11.0 RET (13.0) 2.0 5.0 10.0 2.0 1.0 95.5 59.0
9th Class 2 Gemini Sun Oddessy 32 5032 Gerry O'Grady .892 3.0 6.0 10.5 4.0 (16.0 DNC) (14.0 DNC) (16.0 DNC) 7.0 8.0 6.0 6.0 11.0 107.5 61.5
10th Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett .907 (13.0) (12.0) (12.5) 11.5 12.0 11.0 DNF 10.0 1.0 1.0 11.0 3.0 6.0 104.0 66.5
11th Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire .922 9.0 9.0 7.0 6.0 2.0 (14.0 DNC) 11.0 13.0 DNC (15.0 DNC) 7.0 9.0 (15.0 DNC) 117.0 73.0
12th Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney 0.925 (16.0 DNC) (17.0 DNC) 14.0 8.0 (16.0 DNC) 7.0 5.0 13.0 DNC 11.0 8.0 5.0 8.0 128.0 79.0
13th Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy .849 (16.0 DNC) (13.0) 9.0 10.0 8.0 11.0 RET 12.0 5.0 6.0 12.0 12.0 (14.0 DNF) 128.0 85.0
14th Class 2 Ventosa First 325 575 Richard Nairn .897 7.0 5.0 (17.0 DNC) (16.0 DNC) 16.0 DNC 14.0 DNC 6.0 4.0 10.0 16.0 DNS (19.0 DNC) 15.0 DNC 145.0 93.0
15th Class 2 Red Pepper First 30 332 Mark Usher .863 10.0 7.0 8.0 (16.0 DNC) 7.0 14.0 DNC (16.0 DNC) 13.0 DNC 15.0 DNC 16.0 DNC (19.0 DNC) 15.0 DNC 156.0 105.0
16th Class 2 Chase Me Westerly Fulmar BK 397 John Raughter .855 16.0 DNC (17.0 DNC) (17.0 DNC) 16.0 DNC 15.0 RET 14.0 DNC 9.0 13.0 DNC 3.0 16.0 DNC (17.0 RET) 7.0 160.0 109.0
17th Class 2 Night Flyer Super Seal 26 1432 John Kissane .873 (16.0 DNC) (17.0 DNC) (17.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 14.0 DNC 16.0 DNC 13.0 DNC 15.0 DNC 13.0 10.0 15.0 DNC 178.0 128.0
18th Class 2 Allegro First 28   Paul Sunderland .854 16.0 DNC (17.0 DNC) (17.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 14.0 DNC 16.0 DNC 13.0 DNC 15.0 DNC 16.0 DNC (17.0 DNF) 15.0 DNC 188.0 137.0

R1 - Sat 4/7

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName NHC3 Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 1:08:30 1:02:04 1.0
2 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .878 1:16:57 1:07:34 2.0
3 Class 2 Gemini Sun Oddessy 32 5032 Gerry O'Grady .892 1:17:44 1:09:20 3.0
4 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor .922 1:15:46 1:09:51 4.0
5 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .896 1:19:18 1:11:03 5.0
6 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .854 1:23:56 1:11:41 6.0
7 Class 2 Ventosa First 325 575 Richard Nairn .897 1:20:40 1:12:21 7.0
8 Class 2 Bally Blue Ruffian 23 609 Kieran O'Byrne .810 1:30:25 1:13:14 8.0
9 Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire .922 1:22:06 1:15:42 9.0
10 Class 2 Red Pepper First 30 332 Mark Usher .863 1:31:46 1:19:12 10.0
11 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton 0.941 1:25:30 1:20:27 11.0
12 Class 2 Legally Blonde First 31.7   Niall LeMasney / Gordon Guthbert .922 1:32:57 1:25:42 12.0
13 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett .907 1:45:03 1:35:17 13.0

R2 - 11/7

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName NHC3 Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan 0.930 1:13:30 1:08:21 1.0
2 Class 2 Bally Blue Ruffian 23 609 Kieran O'Byrne 0.807 1:25:52 1:09:18 2.0
3 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman 0.896 1:20:15 1:11:54 3.0
4 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones 0.900 1:20:18 1:12:16 4.0
5 Class 2 Ventosa First 325 575 Richard Nairn 0.896 1:21:34 1:13:05 5.0
6 Class 2 Gemini Sun Oddessy 32 5032 Gerry O'Grady 0.903 1:21:59 1:14:02 6.0
7 Class 2 Red Pepper First 30 332 Mark Usher 0.850 1:28:02 1:14:50 7.0
8 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor 0.931 1:21:28 1:15:51 8.0
9 Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire 0.914 1:25:29 1:18:08 9.0
10 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton 0.925 1:27:00 1:20:29 10.0
11 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn 0.856 1:34:39 1:21:01 11.0
12 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett 0.889 1:34:21 1:23:53 12.0
13 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy 0.849 1:41:20 1:26:02 13.0
14 Class 2 Legally Blonde First 31.7   Niall LeMasney / Gordon Guthbert 0.910 1:39:56 1:30:56 14.0

R3 - 18/7

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName NHC3 Place Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan 0.946 1 1.0
2 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman 0.906 2 2.0
3 Class 2 Bally Blue Ruffian 23 609 Kieran O'Byrne 0.826 3 3.0
4 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones 0.909 4 4.0
5 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor 0.928 5 5.5
5 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn 0.845 5 5.5
7 Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire 0.907 6 7.0
8 Class 2 Red Pepper First 30 332 Mark Usher 0.849 8 8.0
9 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy 0.841 9 9.0
10 Class 2 Legally Blonde First 31.7   Niall LeMasney / Gordon Guthbert 0.898 10 10.5
10 Class 2 Gemini Sun Oddessy 32 5032 Gerry O'Grady 0.905 10 10.5
12 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton 0.914 12 12.5
12 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett 0.882 12 12.5
14 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney 0.925 14 14.0

R4 - 25/7

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName NHC3 Place Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan 0.946 1 1.0
2 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman 0.906 2 2.0
3 Class 2 Bally Blue Ruffian 23 609 Kieran O'Byrne 0.826 3 3.0
4 Class 2 Gemini Sun Oddessy 32 5032 Gerry O'Grady 0.905 4 4.0
5 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones 0.909 5 5.0
6 Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire 0.907 6 6.0
7 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor 0.928 7 7.0
8 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney 0.925 8 8.0
9 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton 0.914 9 9.0
10 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy 0.841 10 10.0
11 Class 2 Legally Blonde First 31.7   Niall LeMasney / Gordon Guthbert 0.898 11 11.5
11 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett 0.882 11 11.5
13 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn 0.845 12 13.0

R5 - 1/8

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName NHC3 Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan 0.946 1:05:00 1:01:29 1.0
2 Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire 0.907 1:12:22 1:05:38 2.0
3 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman 0.906 1:13:54 1:06:57 3.0
4 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones 0.909 1:14:57 1:08:08 4.0
5 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor 0.928 1:19:09 1:13:27 5.0
6 Class 2 Bally Blue Ruffian 23 609 Kieran O'Byrne 0.826 1:31:49 1:15:50 6.0
7 Class 2 Red Pepper First 30 332 Mark Usher 0.849 1:41:05 1:25:49 7.0
8 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy 0.841 1:44:02 1:27:30 8.0
9 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton 0.914 1:38:41 1:30:12 9.0
10 Class 2 Legally Blonde First 31.7   Niall LeMasney / Gordon Guthbert 0.898 1:40:32 1:30:17 10.0
11 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn 0.845 1:49:18 1:32:22 11.0
12 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett 0.882 1:44:54 1:32:31 12.0
13 Class 2 Chase Me Westerly Fulmar BK 397 John Raughter 0.855 RET   15.0

R6 - 8/8

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName NHC3 Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan 0.976 2:09:15 2:06:09 1.0
2 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor 0.935 2:35:29 2:25:23 2.0
3 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman 0.940 2:38:02 2:28:33 3.0
4 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones 0.938 2:51:55 2:41:15 4.0
5 Class 2 Bally Blue Ruffian 23 609 Kieran O'Byrne 0.824 3:32:40 2:55:14 5.0
6 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn 0.830 3:34:03 2:57:40 6.0
7 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney 0.925 3:25:46 3:10:20 7.0
8 Class 2 Legally Blonde First 31.7   Niall LeMasney / Gordon Guthbert 0.873 3:42:35 3:14:19 8.0
9 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton 0.888 RET   11.0
9 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett 0.866 DNF   11.0
9 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy 0.821 RET   11.0

R7 - 15/8

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName NHC3 Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn 0.798 1:15:50 1:00:31 1.0
2 Class 2 Legally Blonde First 31.7   Niall LeMasney / Gordon Guthbert 0.841 1:15:15 1:03:17 2.0
3 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones 0.915 1:10:12 1:04:14 3.0
4 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman 0.939 1:09:40 1:05:25 4.0
5 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney 0.893 1:15:11 1:07:08 5.0
6 Class 2 Ventosa First 325 575 Richard Nairn 0.902 1:14:57 1:07:36 6.0
7 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor 0.940 1:12:38 1:08:17 7.0
8 Class 2 Bally Blue Ruffian 23 609 Kieran O'Byrne 0.794 1:26:17 1:08:31 8.0
9 Class 2 Chase Me Westerly Fulmar BK 397 John Raughter 0.855 1:20:34 1:08:53 9.0
10 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett 0.866 1:19:49 1:09:07 10.0
11 Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire 0.948 1:13:18 1:09:29 11.0
12 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy 0.821 1:27:10 1:11:34 12.0
13 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton 0.888 1:21:39 1:12:30 13.0

R8 - 22/8

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName NHC3 Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett 0.874 59.09 0.51.42 1.0
2 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton 0.895 1.01.01 0.54.37 2.0
3 Class 2 Legally Blonde First 31.7   Niall LeMasney / Gordon Guthbert 0.868 1.04.50 0.56.17 3.0
4 Class 2 Ventosa First 325 575 Richard Nairn 0.913 1.01.51 0.56.28 4.0
5 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy 0.828 1.09.34 0.57.36 5.0
6 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan 0.992 58.17 0.57.49 6.0
7 Class 2 Gemini Sun Oddessy 32 5032 Gerry O'Grady 0.905 1.03.56 0.57.52 7.0
8 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones 0.940 1.02.12 0.58.28 8.0
9 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman 0.959 1.05.38 1.02.57 9.0
10 Class 2 Bally Blue Ruffian 23 609 Kieran O'Byrne 0.802 RET   12.0

R9 - 29/8

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName NHC3 Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett 0.876 1.28.29 1.17.31 1.0
2 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones 0.925 1.25.54 1.19.27 2.0
3 Class 2 Chase Me Westerly Fulmar BK 397 John Raughter 0.863 1.33.47 1.20.56 3.0
4 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn 0.822 1.39.20 1.21.39 4.0
5 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton 0.896 1.32.17 1.22.41 5.0
6 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy 0.816 1.41.36 1.22.54 6.0
7 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan 0.978 1.24.50 1.22.58 7.0
8 Class 2 Gemini Sun Oddessy 32 5032 Gerry O'Grady 0.892 1:33:27 1:23:21 8.0
9 Class 2 Legally Blonde First 31.7   Niall LeMasney / Gordon Guthbert 0.861 1.38.53 1.25.08 9.0
10 Class 2 Ventosa First 325 575 Richard Nairn 0.904 1.34.51 1.25.45 10.0
11 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney 0.905 1.37.41 1.28.24 11.0
12 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman 0.940 1.38.48 1.32.52 12.0

R10 - 5/9

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName NHC3 Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan 0.981 1.18.32 1.17.02 1.0
2 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor 0.950 1.21.41 1.17.36 2.0
3 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones 0.939 1.26.00 1.20.45 3.0
4 Class 2 Legally Blonde First 31.7   Niall LeMasney / Gordon Guthbert 0.860 1.40.00 1.26.00 4.0
5 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman 0.936 1.32.49 1.26.53 5.0
6 Class 2 Gemini Sun Oddessy 32 5032 Gerry O'Grady 0.894 1.37.55 1.27.32 6.0
7 Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire 0.956 1.31.42 1.27.40 7.0
8 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney 0.904 1.37.06 1.27.47 8.0
9 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn 0.828 1.50.49 1.31.45 9.0
10 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton 0.899 1.45.37 1.34.57 10.0
11 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett 0.889 1.56.04 1.43.11 11.0
12 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy 0.818 2.06.27 1.43.26 12.0
13 Class 2 Night Flyer Super Seal 26 1432 John Kissane 0.873 2.03.21 1.47.41 13.0
14 Class 2 Ventosa First 325 575 Richard Nairn 0.902 DNS   16.0

R11 - 12/9

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName NHC3 Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Legally Blonde First 31.7   Niall LeMasney / Gordon Guthbert 0.857 1.55.50 1.39.16 1.0
2 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton 0.882 1.55.11 1.41.36 2.0
3 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett 0.875 1.57.01 1.42.23 3.0
4 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn 0.817 2.06.15 1.43.09 4.0
5 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney 0.897 1.58.27 1.46.15 5.0
6 Class 2 Gemini Sun Oddessy 32 5032 Gerry O'Grady 0.888 2.00.16 1.46.48 6.0
7 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman 0.930 1.58.50 1.50.31 7.0
8 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor 0.977 1.54.48 1.52.10 8.0
9 Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire 0.949 1.59.25 1.53.20 9.0
10 Class 2 Night Flyer Super Seal 26 1432 John Kissane 0.857 2.13.58 1.54.49 10.0
11 Class 2 Bally Blue Ruffian 23 609 Kieran O'Byrne 0.802 2.24.13 1.55.40 11.0
12 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy 0.805 2.24.00 1.55.55 12.0
13 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones 0.954 2.01.54 1.56.18 13.0
14 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan 0.999 1.56.54 1.56.47 14.0
15 Class 2 Chase Me Westerly Fulmar BK 397 John Raughter 0.872 RET   17.0
15 Class 2 Allegro First 28   Paul Sunderland 0.854 DNF   17.0

R12 - 19/9

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName NHC3 Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton 0.898 1.08.36 1.01.36 1.0
2 Class 2 Bally Blue Ruffian 23 609 Kieran O'Byrne 0.793 1.18.32 1.02.17 2.0
3 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor 0.971 1.04.10 1.02.18 3.0
4 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan 0.993 1.03.03 1.02.37 4.0
5 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones 0.948 1.06.12 1.02.45 5.0
6 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett 0.889 1.12.19 1.04.17 6.0
7 Class 2 Chase Me Westerly Fulmar BK 397 John Raughter 0.872 1.14.25 1.04.53 7.0
8 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney 0.901 1.17.48 1.10.06 8.0
9 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman 0.926 1.15.59 1.10.22 9.0
10 Class 2 Legally Blonde First 31.7   Niall LeMasney / Gordon Guthbert 0.869 1.26.01 1.14.45 10.0
11 Class 2 Gemini Sun Oddessy 32 5032 Gerry O'Grady 0.891 1.27.51 1.18.16 11.0
12 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy 0.800 DNF   14.0



Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com