Class 2 Midweek - Fixed

Class 2 - Midweek - Fixed

Overall

Sailed: 13, Discards: 3, To count: 10, Rating system: IRC, Entries: 20, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC R1 - 10/6   R2 - 17/6   R3 - 24/6   R4 - 1/7   R5 - 8/7   R6 - 15/7   R7 - 29/7   R8 - 5/8   R9 - 12/8   R10 - 19/8   R11 - 26/8   R12 - 2/9   R13 - 9/9   Total Nett
1st Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 1.0 1.0 1.0 1.0 (2.0) 1.0 (1.5) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (3.0) 16.5 10.0
2nd Class 2 Imprint Formula 28 GBR8910Y Evan Dargan Hayes .906 2.0 (15.0 DNC) (4.0) 2.0 (4.0) 2.0 3.0 2.0 2.0 3.0 2.0 2.0 2.0 45.0 22.0
3rd Class 2 Just a Minute J24 1183 Adam Leddy .880 10.0 DNC 2.0 6.0 4.0 3.0 3.0 1.5 (12.0 DNC) (14.0 DNC) 2.0 (14.0 DNC) 3.0 1.0 75.5 35.5
4th Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 4.0 (5.0) 2.0 3.0 (5.0) 4.0 4.0 4.0 4.0 (9.0 RET) 3.0 4.0 5.0 56.0 37.0
5th Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 (9.0 DNF) 4.0 3.0 6.0 (9.0) 7.0 7.0 3.0 7.0 5.0 5.0 5.0 (9.0) 79.0 52.0
6th Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor .922 (10.0 DNC) 3.0 5.0 5.0 6.5 8.0 5.0 (12.0 DNC) (14.0 DNC) 4.0 8.0 6.0 4.0 90.5 54.5
7th Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .900 5.0 6.0 (9.0) 8.0 6.5 5.0 6.0 (12.0 DNC) (14.0 DNC) 6.0 4.0 9.0 6.0 96.5 61.5
8th Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 6.0 (9.0 DNF) (12.0) 7.0 8.0 6.0 8.0 5.0 8.0 (9.0 DNF) 7.0 8.0 8.0 101.0 71.0
9th Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney .915 10.0 DNC (15.0 DNC) 7.0 10.0 (14.0 DNF) 11.0 (15.0 DNC) 6.0 6.0 9.0 RET 9.0 7.0 11.0 130.0 86.0
10th Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 3.0 9.0 DNF 8.0 9.0 (14.0 RET) (13.0) (11.0) 10.0 RET 11.0 9.0 RET 10.0 11.0 10.0 128.0 90.0
11th Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy .840 10.0 DNC 9.0 DNF (17.0 DNC) 11.0 11.0 12.0 10.0 7.0 10.0 9.0 RET (14.0 DNC) 14.0 DNC (16.0 DNC) 150.0 103.0
12th Class 2 Allegro First 285 592 Paul Sunderland .880 10.0 DNC (15.0 DNC) 11.0 (15.0 RET) 10.0 9.0 (15.0 DNC) 12.0 DNC 9.0 9.0 RET 6.0 14.0 DNC 14.0 RET 149.0 104.0
13th Class 2 Chase Me Westerly Fulmar BK 397 John Raughter .855 10.0 DNC 9.0 RET 10.0 (16.0 DNC) (17.0 DNC) (16.0 DNC) 9.0 12.0 DNC 5.0 15.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 16.0 DNC 163.0 114.0
14th Class 2 Jumpin' Jive J24 060 Mark Usher .880 10.0 DNC 15.0 DNC (17.0 DNC) (16.0 DNC) 1.0 (16.0 DNC) 15.0 DNC 12.0 DNC 3.0 15.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 16.0 DNC 164.0 115.0
15th Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett .932 10.0 DNC 9.0 DNF (14.0) 12.0 (14.0 DNF) 10.0 12.0 10.0 DNF 14.0 DNC (15.0 DNC) 13.0 DNF 14.0 DNC 14.0 DNF 161.0 118.0
16th Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire .950 10.0 DNC 9.0 DNF 13.0 (16.0 DNC) (17.0 DNC) (16.0 DNC) 15.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 15.0 DNC 14.0 DNC 10.0 7.0 168.0 119.0
17th Class 2 Red Pepper First 30 332 Mark Usher .950 10.0 DNC 15.0 DNC (17.0 DNC) (16.0 DNC) (17.0 DNC) 16.0 DNC 15.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 15.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 16.0 DNC 191.0 141.0
17th Class 2 Gemini Sun Oddessy 32 5032 Gerry O'Grady ,920 10.0 DNC 15.0 DNC (17.0 DNC) (16.0 DNC) (17.0 DNC) 16.0 DNC 15.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 15.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 16.0 DNC 191.0 141.0
17th Class 2 Ventosa First 325 575 Richard Nairn .897 10.0 DNC 15.0 DNC (17.0 DNC) (16.0 DNC) (17.0 DNC) 16.0 DNC 15.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 15.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 16.0 DNC 191.0 141.0
17th Class 2 Legally Blonde First 31.7 3175 Niall LeMasney / Gordon Guthbert .950 10.0 DNC 15.0 DNC (17.0 DNC) (16.0 DNC) (17.0 DNC) 16.0 DNC 15.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 15.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 16.0 DNC 191.0 141.0

R1 - 10/6

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 50;29 0;45;44 1.0
2 Class 2 Imprint Formula 28 GBR8910Y Evan Dargan Hayes .906 55;30 0;50;17 2.0
3 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 54;50 0;51;49 3.0
4 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 1;01;13 0;53;16 4.0
5 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .900 1;10;57 1;03;51 5.0
6 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 1;26;34 1;16;11 6.0
7 Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 DNF   9.0

R2 - 17/6

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 51;30 0;46;40 1.0
2 Class 2 Just a Minute J24 1183 Adam Leddy .880 1;14;40 1;05;42 2.0
3 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor .922 1;12;53 1;07;12 3.0
4 Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 1;23;46 1;14;08 4.0
5 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 1;28;02 1;16;35 5.0
6 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .900 1;36;07 1;26;30 6.0
7 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 DNF   9.0
7 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 DNF   9.0
7 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy .840 DNF   9.0
7 Class 2 Chase Me Westerly Fulmar BK 397 John Raughter .855 RET   9.0
7 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett .932 DNF   9.0
7 Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire .950 DNF   9.0

R3 - 24/6

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 01:02:30 0:56:38 1.0
2 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 01:15:06 1:05:20 2.0
3 Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 01:17:15 1:08:22 3.0
4 Class 2 Imprint Formula 28 GBR8910Y Evan Dargan Hayes .906 01:15:30 1:08:24 4.0
5 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor .922 01:21:22 1:15:01 5.0
6 Class 2 Just a Minute J24 1183 Adam Leddy .880 01:26:13 1:15:52 6.0
7 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney .915 01:25:05 1:17:51 7.0
8 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 01:22:47 1:18:14 8.0
9 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .900 01:27:35 1:18:50 9.0
10 Class 2 Chase Me Westerly Fulmar BK 397 John Raughter .855 01:32:50 1:19:22 10.0
11 Class 2 Allegro First 285 592 Paul Sunderland .880 01:31:47 1:20:46 11.0
12 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 01:35:34 1:24:06 12.0
13 Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire .950 01:33:35 1:28:54 13.0
14 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett .932 01:37:26 1:30:48 14.0

R4 - 1/7

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 55:30 0:50:17 1.0
2 Class 2 Imprint Formula 28 GBR8910Y Evan Dargan Hayes .906 56:42 0:51:22 2.0
3 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 01:00:16 0:52:26 3.0
4 Class 2 Just a Minute J24 1183 Adam Leddy .880 01:01:01 0:53:42 4.0
5 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor .922 59:48 0:55:08 5.0
6 Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 01:04:54 0:57:26 6.0
7 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 01:05:41 0:57:48 7.0
8 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .900 01:07:18 1:00:34 8.0
9 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 01:07:27 1:03:44 9.0
10 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney .915 01:11:29 1:05:24 10.0
11 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy .840 01:19:20 1:06:38 11.0
12 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett .932 01:22:05 1:16:30 12.0
13 Class 2 Allegro First 285 592 Paul Sunderland .880 RET   15.0

R5 - 8/7

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Jumpin' Jive J24 060 Mark Usher .880 01:07:30 0:59:24 1.0
2 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 01:06:30 1:00:15 2.0
3 Class 2 Just a Minute J24 1183 Adam Leddy .880 01:10:58 1:02:27 3.0
4 Class 2 Imprint Formula 28 GBR8910Y Evan Dargan Hayes .906 01:09:59 1:03:24 4.0
5 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 01:20:06 1:09:41 5.0
6 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor .922 01:17:26 1:11:24 6.5
6 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .900 01:19:20 1:11:24 6.5
8 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 01:35:07 1:23:42 8.0
9 Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 01:35:06 1:24:10 9.0
10 Class 2 Allegro First 285 592 Paul Sunderland .880 01:42:19 1:30:02 10.0
11 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy .840 01:51:17 1:33:29 11.0
12 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney .915 DNF   14.0
12 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 RET   14.0
12 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett .932 DNF   14.0

R6 - 15/7

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 01:03:47 0:57:47 1.0
2 Class 2 Imprint Formula 28 GBR8910Y Evan Dargan Hayes .906 01:11:13 1:04:31 2.0
3 Class 2 Just a Minute J24 1183 Adam Leddy .880 01:14:38 1:05:41 3.0
4 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 01:17:41 1:07:35 4.0
5 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .900 01:17:28 1:09:43 5.0
6 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 01:19:45 1:10:11 6.0
7 Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 01:20:31 1:11:15 7.0
8 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor .922 01:18:07 1:12:01 8.0
9 Class 2 Allegro First 285 592 Paul Sunderland .880 01:27:14 1:16:46 9.0
10 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett .932 01:23:25 1:17:45 10.0
11 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney .915 01:34:47 1:26:44 11.0
12 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy .840 01:48:28 1:31:07 12.0
13 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 01:37:50 1:32:27 13.0

R7 - 29/7

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 48:15 0:43:43 1.5
1 Class 2 Just a Minute J24 1183 Adam Leddy .880 49:41 0:43:43 1.5
3 Class 2 Imprint Formula 28 GBR8910Y Evan Dargan Hayes .906 50:40 0:45:54 3.0
4 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 56:22 0:49:02 4.0
5 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor .922 53:16 0:49:07 5.0
6 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .900 56:49 0:51:08 6.0
7 Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 57:51 0:51:12 7.0
8 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 59:02 0:51:57 8.0
9 Class 2 Chase Me Westerly Fulmar BK 397 John Raughter .855 01:03:25 0:54:13 9.0
10 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy .840 01:05:20 0:54:53 10.0
11 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 01:00:45 0:57:25 11.0
12 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett .932 01:04:07 0:59:45 12.0

R8 - 5/8

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 01:08:30 1:02:04 1.0
2 Class 2 Imprint Formula 28 GBR8910Y Evan Dargan Hayes .906 01:08:48 1:02:20 2.0
3 Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 01:35:14 1:24:17 3.0
4 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 01:43:16 1:29:51 4.0
5 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 01:42:30 1:30:12 5.0
6 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney .915 01:46:12 1:37:10 6.0
7 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy .840 02:04:59 1:44:59 7.0
8 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 RET   10.0
8 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett .932 DNF   10.0

R9 - 12/8

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 48:20 0:43:47 1.0
2 Class 2 Imprint Formula 28 GBR8910Y Evan Dargan Hayes .906 49:58 0:45:16 2.0
3 Class 2 Jumpin' Jive J24 060 Mark Usher .880 52:24 0:46:07 3.0
4 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 54:48 0:47:41 4.0
5 Class 2 Chase Me Westerly Fulmar BK 397 John Raughter .855 58:05 0:49:40 5.0
6 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney .915 54:18 0:49:41 6.0
7 Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 56:27 0:49:57 7.0
8 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 59:40 0:52:30 8.0
9 Class 2 Allegro First 285 592 Paul Sunderland .880 01:01:36 0:54:12 9.0
10 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy .840 01:08:34 0:57:36 10.0
11 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 01:04:12 1:00:40 11.0

R10 - 19/8

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 37:40 0:34:08 1.0
2 Class 2 Just a Minute J24 1183 Adam Leddy .880 44:59 0:39:35 2.0
3 Class 2 Imprint Formula 28 GBR8910Y Evan Dargan Hayes .906 44:28 0:40:17 3.0
4 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor .922 52:44 0:48:37 4.0
5 Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 01:13:58 1:05:28 5.0
6 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .900 01:13:44 1:06:22 6.0
7 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 RET   9.0
7 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 DNF   9.0
7 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney .915 RET   9.0
7 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 RET   9.0
7 Class 2 Solas Albin Comfort 30 166 Pat Darcy .840 RET   9.0
7 Class 2 Allegro First 285 592 Paul Sunderland .880 RET   9.0

R11 - 26/8

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 01:00:30 0:54:49 1.0
2 Class 2 Imprint Formula 28 GBR8910Y Evan Dargan Hayes .906 01:11:12 1:04:30 2.0
3 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 01:18:13 1:08:03 3.0
4 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .900 01:17:13 1:09:30 4.0
5 Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 01:22:31 1:13:02 5.0
6 Class 2 Allegro First 285 592 Paul Sunderland .880 01:27:21 1:16:52 6.0
7 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 01:28:20 1:17:44 7.0
8 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor .922 01:28:55 1:21:59 8.0
9 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney .915 01:30:24 1:22:43 9.0
10 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 01:34:19 1:29:08 10.0
11 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett .932 DNF   13.0

R12 - 2/9

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 56:42 0:51:22 1.0
2 Class 2 Imprint Formula 28 GBR8910Y Evan Dargan Hayes .906 59:25 0:53:50 2.0
3 Class 2 Just a Minute J24 1183 Adam Leddy .880 01:01:48 0:54:23 3.0
4 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 01:07:43 0:58:55 4.0
5 Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 01:10:12 1:02:08 5.0
6 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor .922 01:08:02 1:02:44 6.0
7 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney .915 01:10:27 1:04:28 7.0
8 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 1:13:48 1:04:57 8.0
9 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .900 01:12:18 1:05:04 9.0
10 Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire .950 01:08:44 1:05:18 10.0
11 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 01:20:45 1:16:19 11.0

R13 - 9/9

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName IRC Elapsed Corrected Points
1 Class 2 Just a Minute J24 1183 Adam Leddy .880 50:26 0:44:23 1.0
2 Class 2 Imprint Formula 28 GBR8910Y Evan Dargan Hayes .906 50:30 0:45:45 2.0
3 Class 2 Flash Formula 28 9668 Graeme Noonan .906 51:40 0:46:49 3.0
4 Class 2 No Brakes First 27.7 29003 Joe Taylor .922 51:10 0:47:11 4.0
5 Class 2 Chouskikou First 28 1689 Alan Jones .870 54:34 0:47:28 5.0
6 Class 2 Impressions First 30E 3838 Brian Allman .900 57:50 0:52:03 6.0
7 Class 2 Run'n L8 First 31.7 7821 Celine McGuire .950 56:05 0:53:17 7.0
8 Class 2 Overdraft First 28.5 3145 Anto Quinn .880 01:00:49 0:53:31 8.0
9 Class 2 Huntress Impala 9607 Kieran O'Byrne .885 01:00:31 0:53:33 9.0
10 Class 2 Wraith Oceanis 35   Ian Barton .945 01:00:05 0:56:47 10.0
11 Class 2 Peggy Anne Hanse 311   Neill Kearney .915 01:03:07 0:57:45 11.0
12 Class 2 Allegro First 285 592 Paul Sunderland .880 RET   14.0
12 Class 2 Oystercatcher GibSea 37 1177 Brian Hett .932 DNF   14.0



Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com